НСЗУ почне фінансувати гемодіаліз з 2020 року – заступник голови МОЗ

05 Серпня 2019, 14:48

Національна служба здоров’я України почне фінансувати програму гемодіалізу з 2020 року, повідомив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

“Программа “Гемодиализ” в Украине пока будет работать по той модели, которая есть сейчас, НСЗУ возьмет ее с 2020 года. Это будет отдельная программа Минздрава”, – сказал он журналистам в Киеве в четверг.

При этом Ковтонюк отметил неодинаковую готовность медучреждений в регионах к старту программы государственных медицинских гарантий (ГМГ), которые начнут оплачиваться через НСЗУ с 2020 года.

“Я проехал много регионов, и могу сказать, что во многих районах ситуация нехорошая, но если мы ничего не будем менять, то не появится никаких причин к улучшению ситуации. Появление НСЗУ, которая в интересах пациента требует элементарного качества медуслуги, будет очень сильным стимулом для соответствующих местных советов, чтобы направлять деньги не на строительство фонтана, а на закупку рентген аппарата, аппарата УЗИ или томографа”, – сказав він.

Гемодіаліз

Зокрема, Ковтонюк розповів, що в одній з клінік в Херсонській області побачив комп’ютерний томограф, який був зареєстрований на приватного підприємця і працював тільки до 15:00. “На мой вопрос, а что делать, если инсульт случился после 15:00, ответить не смогли.

Поэтому у руководства клиники есть полгода для того, чтобы сделать так, чтобы этот аппарат работал 24/7 (24 часа в сутки семь дней в неделю), даже если это частный предприниматель, то руководство клиники может нормально договорится, чтобы заключить нормальный договор и обеспечить лечение 24/7. Только тогда НСЗУ эту услугу будет оплачивать”, – сказав він.

Як повідомлялося, з 2020 року в рамках реформування системи охорони здоров’я буде запущена програма державних медичних гарантій (ДМГ), яка передбачатиме, що пацієнти зможуть вільно вибрати медичний заклад на вторинному і третинному рівні (стаціонари) і лікаря, у якого вони хочуть лікуватися, а НСЗУ оплатить клініці ці послуги за рахунок бюджету.

Основними точками входу пацієнта в систему буде звернення до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, а також екстрена медична допомога, яка буде фінансуватися за рахунок бюджету. Ці послуги будуть покриватися НСЗУ.

Отримати доступ до спеціалізованих та іншим медичним послугам в рамках програми ГМГ з 2020 року пацієнти зможуть за електронними напрямками від сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Окремо будуть визначені випадки, коли можна буде звернутися до вузькопрофільних спеціалістів.

Тарифи, за якими будуть оплачуватися медпослуги медустановам вторинного і третинного рівня, в даний час формують експерти НСЗУ. МОЗ планує оприлюднити їх восени.

З оригіналом статті можна ознайомитись, перейшовши за посиланням нижче:
https://interfax.com.ua/news/pharmacy/603819.html?fbclid=IwAR36_0518YQDlWqzy_OvouYs9hWPjd8M_-gsRT152tBvyzM3ZWllDAwI_qo