З 2017 році в Україні були започатковані та стартували реформи в галузі
охорони здоров’я, що спрямовані на підвищення ефективності та доступності
медичного обслуговування населення і є необхідними для розвитку системи охорони
здоров’я України. Й одним з таких напрямків автоматизації є телемедицина.
Телемедицина – це метод надання послуг з медичного обслуговування пацієнтів, які перебувають в важкодоступних і територіально віддалених від організацій охорони здоров’я регіонах.
Обласний центр нефрології та діалізу одним з перших приєднався та
налаштував телемедичну систему. Тепер всі пацієнти, які потребують уваги
нефролога, матимуть змогу своєчасно та швидко отримати консультацію з приводу
встановлення або уточнення діагнозу,
вибору тактики лікування чи моніторингу результатів інструментального,
лабораторного та інших методів дослідження.
Переваги використання
телемедицини :
- Ефективне використання телемедичних технологій веде до загального скорочення часу очікування черги в системах медичного обслуговування.
- Телекомунікації можуть надати користь у наданні медичної освіти, інформації та лікування групам населення важкодоступних сільських і віддалених районів. Медичним фахівцям більше не потрібно пов’язувати свою діяльність з географічними кордонами і відстанями.
- З’являється можливість навчання та підвищення кваліфікації медичних фахівців, які в іншому випадку виявляються позбавленими такої можливості внаслідок знаходження в сільських районах. Створюються умови для обміну знаннями і досвідом.
- Обмежені ресурси, до них відносяться фахівці і дороге устаткування, можуть бути однаково доступні більшій кількості пацієнтів.
- Пацієнти, які проживають в віддалених районах, отримають доступ до міжнародних центрів з висококласними фахівцями в різних дисциплінах. Будь-яка людина зможе отримати медичний висновок на вимогу.
- Телемедицина дозволяє підвищити якість лікування завдяки застосуванню передових методів, що підвищують ефективність консультацій і додаткових висновків, а також якість проведення лікувального курсу.
- Фахівці можуть надавати підтримку мобільним медичним бригадам під час проведення робіт з ліквідації наслідків катастроф і в надзвичайних ситуаціях, у випадках аварій на морських і повітряних судах, або при проведенні амбулаторного лікування.
- Телемедичні технології підвищують рівень загального керівництва в сфері медичного обслуговування. Завдяки їм поліпшується доступ до трудових ресурсів і знижуються витрати на підготовку місцевих медичних фахівців.
- Телемедицина спрощує процес колегіальної допомоги медичному персоналу, що працює у віддалених і важкодоступних районах, сприяє посиленню почуття задоволеності роботою.